Договір між партнерами в ІТ
Дуже часто для початку роботи декількох ІТ-спеціалістів над реалізацією проєкту необхідне юридичне оформлення для захисту прав кожного учасника проєкту. Таким юридичним механізмом є Договір між партнерами в ІТ, що включає всі необхідні аспекти захисту прав без реєстрації компанії.
Кожен Договір між партнерами в ІТ є індивідуальним і розробляється під кожен проєкт з конкретними побажаннями учасників.
Всі договори мають спільні розділи, про які слід описати нижче:
- Предмет договору між партнерами в ІТ. Даний розділ передбачає чіткий опис партнерства та опис проєкту, над яким будуть працювати учасники договору. Такий предмет можна винести в окремий додаток. В даному розділі переважно описується вклад кожного учасника в проєкті та опис робіт, який кожен учасник зобов’язаний здійснити для реалізації проєкту, а також можна добавити суму коштів, які мають внести учасники договору для реалізації проєкту.
- Права і обов’язки партнерів ІТ-проєкту. В даному розділі сторони погоджують на що кожна сторона має право, наприклад: виходити з договору, отримувати прибуток з договору, висувати ідеї та пропозиції, а також виносити пропозиції про виключення іншого учасника з договору у разі невиконання ним своїх обов’язків.
- Вклади сторін у договір та розподіл фінансових результатів. Цей розділ регулює співвідношення вкладів кожного учасника у реалізації проєкту та розподіл фінансових результатів (прибутку) і відсотковому співвідношенню до кожного учасника. Також в даному розділі сторони погоджують банківський рахунок учасника, який буде використовуватися для реалізації проєкту та розподілу фінансових результатів від реалізації проєкту.
- Дія договору. Учасники договору погоджують термін реалізації проєкту та терміни розподілу фінансових результатів, а також можливість продовження договору у разі необхідності. Після спливу дії договору сторони можуть погодили зареєструвати компанію або розірвати такий договір.
- Відповідальність. Невиконання своїх обов’язків за договором має нести покарання для учасника договору та проєкту у вигляді штрафів , пені або виключення з договору та проєкту;
- Право інтелектуальної власності. У даному розділі слід визначити, кому будуть належати авторські майнові права на результати їх проєкту та як вони будуть їх використовувати у процесі виконання договору та після.
У такому договорі можна вписати ще багато розділів, наприклад: умови нерозголошення інформації, умови неконкуренці , порядок реєстрації компанії між партнерами, форс-мажор, та інше. Такі договори мають бути датально обговорені між партнерами та юристом для реалізації спільного проєкту.
Ви можете швидко розробити свій партнерський договір під ваш проект скориставшись нашими послугами.