Повернення 1% пенсійного збору за купівлю нерухомості

✓ Повертаємо 1% пенсінйого збору за купівлю нерухомості майже у 100 % випадків.

✓ Швидко готуємо всі документи в онлайн без зайвих турбот для клієнта.

Коли люди купують житло і підписують договір купівлі-продажу квартири чи будинку у нотаріуса вони зобов’язані сплатити 1% пенсійного збору у бюджет. Чому ми взагалі маємо платити цей збір? Справа в тому, що згідно Постановою Кабінету міністрів України №1740 ві 3 листопада 1998 р. затверджено Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Пунктом 15-1 Порядку передбачено, що збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачується фізичними особами, які придбавають нерухоме майно, у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна, за винятком громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Право на повернення 1% пенсійного збору

Отже, як ми вже дізналися, що в законодавстві існує виняток, за яким у разі придбання житла вперше ми особи звільненні від обов’язку сплачувати пенсійний збір у розмірі 1% від вартості квартири але згідно законодавства при посвідчені договорів купівлі-продажу нерухомості нотаріуси зобов’язані отримати від покупця квитанцію про сплату 1% пенсійного збору, в іншому випадку нотаріус просто не посвідчив би угоду. З цього моменту, коли особа оплатила пенсійний збір та уклала угоду на купівлю нерухомості вона має право на повернення пенсійоного збору, згідно порядку №1740 ві 3 листопада 1998 р. у разі, якщо нерухомість була придбана вперше.

Як повернути 1%пенсійного збору ?

Перше, що потрібно зробити – це звернутися до Пенсійного фонду України за поверненням коштів, що були сплачені при укладанні договору купівлі-продажу нерухомості. Пенсійний фонд майже у всіх випадках відмовляє у такому поверненні.

Другим етапом буде звернення до суду щодо оскарження відмови пенсійного фонду у поверненні коштів та зобов’язати пенсійний фонд повернути 1% пенсійного збору особі, яка його сплатила через недосконалість законодавства.

Майже у 100 % випадків ми допомагаємо нашим клієнтам у поверенні 1% пенсійного збору у короткі терміни та без зайвих турбот для клієнта.

З турботою про Вас, Юридична компанія Semeriak law firm!